Erken Boşalıyorum Tedavi

Erken boşalma; cinsel birleşme sağlandığı zaman erkeklerin daha erken bu süreci tamamlamalarına, cinsellikten alınması gereken hazzı alarak devam edememelerine ve sürecin erken olmasına rağmen eylemlerin durdurulmasına neden olan bir sorundur. Kadınlarda görüldüğü zaman genelde sorun sayılmayan bu durum, erkeklerde görüldüğündeyse ilişkiye devam edilemediği için sorun sayılır. Erken boşalıyorum tedavi yolları nelerdir diyenler için devamını oku. Cinsel sağlık ürünleri bilgileri ve en etkili geciktirici yöntemler için sitemizi hemen incele.

Çünkü ilişkinin yaşanması konusunda bazı dezavantajlar ortaya çıkacaktır. Ayrıca erken boşalmanın birçok farklı kaynaktan doğmuş olan çok sayıda nedeni olabilir. Bu duruma neden olan faktörlerin bilinmesi halinde erkekler; kendilerinde olan sorunun çıkarım olarak tahmin edilmesi ve uzman yardımı alarak geç boşalma durumuna geçilmesi, ilişkide yaşanan sorunların önlenmesi avantajlarını yaşarlar.

Erken Boşalmaya Neden Olan Faktörler Nelerden Oluşur?

Erken boşalma, erkeklerin psikolojik yapısından bedensel özelliklerine ve ortamın yapısından sağlık durumuna kadar her türlü değişkenden kaynaklı olarak görülebilir.

Bu durumda erken boşalmanın nedenleri şöyle özetlenebilir:

  • Erkeklerde görülebilen, cinsiyete bağlı ortaya çıkan ve sperm düzensizliklerine dayalı olan sağlık sorunları
  • Kan değerlerinin yeteri kadar sağlıklı olmaması ve erkeklerin birliktelik esnasında çok fazla yorulmasını önlemek amacıyla beynin boşalma emri veriyor olması
  • Cinsel hayatın birçok yoğun yaşanması bir de uzun zaman aralıkları boyunca kimseyle birlikte olunmaması
  • Psikolojik olarak erken zamanlarda ve hatta hemen beraber olunduktan birkaç saniye sonrasında dahi boşalma olacağına inanmak
  • Takviye olarak kullanılacak malzemelerin veya ilaçların kesinlikle kullanılmıyor olması
  • Heyecan ile diğer hormonların kontrol edilemeden vücut tarafından salgılanması ve erkeklerin kendilerini kontrol edememesi olabilecektir.
Geciktirici hap eczane

Erken Boşalma Tedavisinde Neler Kullanılmalıdır?

Erken boşalma sorununda en sık kullanılan ve sağlık açısından herhangi bir zararı ile etkileri olmayan ürünler kondomlardır. Özellikle kalın şekilde tasarlanmış olan kondomlar, penisin sinir yoğunluğu en fazla olan tüm alanlarını saracak ve kalın katmanı sayesinde vajina sıcaklığının hissedilmesini zorlaştıracaktır. Erkeklerde en fazla tahrik durumuna ve zevk alınmasına neden olan durum, sinir uçlarının bu sıcaklığa ve iç dokuların her birine maruz kalmak olduğu için; kalın olan kondomlar sayesinde boşalma daha geç olacaktır. Ayrıca geciktirme işlevi gören ve ilişkiden zevk alınmasına rağmen boşalmayı geç vakitlere bırakarak birliktelik süresini uzun kılan spreyler, geciktirici kremler ve haplar vardır. Bunların bir eczane içerisinden alınması ve kullanılarak erken boşalma sorununun etki bakımından azaltılması sağlanabilir.

Erken Boşalmayı Önleyen Doğal Yöntemler Nelerdir?

Erken boşalmanın zaman içerisinde kaldırılması ve geç boşalarak cinsel kalitesini artırmak için doğal yolları seçmiş olan erkekler olabilir. Bu yöntemlerin doğal olması sağlıklı olurken, sonuç alınacak ve birlikteliklere yansıyacak olan sürenin daha geç olacağı bilinmelidir. İlk olarak kalçanın kuvvet kazanarak kas dokularının en gelişmiş formuna bürünmesi sayesinde erken boşalma süresi daha da uzayacaktır. Çünkü penisin sert ve kalın olması, bu haldeki pozisyonunu koruması için kasları kullanması şarttır. Böylelikle mekik hareketlerinin, bacak kasları antrenmanlarının ve kalça ağırlıklarının geç boşalmaya doğal çözüm olması mümkündür. Ayrıca proteini fazla olan; yumurtaların, kırmızı ve beyaz etin ve sağlıklı sebzelerin de yenmesi önemlidir. Cialis bitkisel 30 kapsül ürünü en etkin geciktirici maddelerden yararlanılarak özel olarak üretilmiş doğal geciktirici sağlık ürünüdür.

Erken Boşalma Tedavisi Kimler Tarafından Alınabilir?

Erken boşalmanın süreç olarak ne kadarlık zaman dilimlerine kadar olduğunun bilinmesi, kimlerin tedavi alması gerektiğinin anlaşılmasında bir ölçüt olacaktır. İlk olarak on dakika ile bir saat aralıklarında gerçekleşen cinsel ilişkiler süre bakımından normal kabul edilen ve olması gerektiği var sayılan bir süreçtir. Ancak on dakikanın daha altında gerçekleşen, özellikle de bir dakikadan daha az bir zamana varan cinsel ilişkilerde boşalan kişilerinse tedavi almaları önerilir. Erken boşalıyorum tedavi nasıl olur sizler için sitemizde çok sayıda uzman yazısı mevcuttur.

Erken Boşalma Tedavisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Erken boşalmalar yaşandığı zaman her beraberlikte erkeğin tedavi alması gerektiği kanısına varmak yanlış olacaktır. Çünkü bazen uzun süredir beraber olmayan veya partneri tarafından cinsellikte şaşırtılan erkekler heyecana kapılabilir ve erken boşalabilir. Ancak hem duyguların etkisi geçtiği zaman hem de erkek normal cinsel etkinliklerine devam ettiği zaman boşalma süresi de on dakikayı aşacaktır. Ayrıca bazen cinsellik öncesi yaşanan ve ön sevişme olarak bilinen sürecin uzun tutulmasıyla da erkekler beraberlikten çok daha önce boşalma seviyesine gelmiş olabilirler. Penisin yapacak olduğu temas sayesinde uyarılma halinin hat safhalara çıkmasıyla da bir anda boşalma olabilir ancak bu durum da tedavi gerektirmeyecektir.