Erken Boşalıyorum Ne Yapabilirim

Cinsel sağlık sorunları içerisinde erken boşalma sorununun önemli bir yeri bulunuyor. Pek çok kişinin bu sorun ile karşılaştığı ve sorundan kurtulmak için de kesinlikle tedavi olunması gerekliliği ortaya çıkıyor. Ayrıca erken boşalmanın insan vücudunu hem biyolojik hem de fizyolojik olarak olumsuz etkilediği ortaya çıkıyor. Erken boşalıyorum ne yapabilirim diyen erkekler önemli bilgiler için devamını oku. Geciktirici çözüm önerileri için sitemizi hemen incele. Online eczane tavsiye satış sitelerini öğrenerek kendinize en uygun geciktirici ürünü temin edebilirsiniz.

Diğer taraftan erken boşalma sorununun sık rastlanan bir cinsel sağlık sorunu olduğu görülüyor. Erken boşalma sorunu olan kişilerde sorunun önce hafif daha sonra da zamanla şiddetlendiği ortaya çıkıyor. Erken boşalma sorunlarında kişilerin partnerlerinden bu durumu saklamamaları gerekiyor. Aksi takdirde cinsel sağlık sorunu ve iletişim sorunu ortaya çıkıyor. Erken boşalma sorunu yaşayan kişilere özel pek çok tedavi yöntemleri de uygulanabiliyor.

Erken Boşalmanın Psikolojik Sebepleri

Erken boşalmada görülen psikolojik sebepleri şunlardır:

 • Cinsel konularda tecrübesizlik
 • Kişinin kendi vücudunu yanlış tanıması
 • Yeni İlişkilere girme korkusu
 • Fazla heyecan ve uyarılma sorunu
 • İlişkilerde stres faktörü
 • Yetersizlik hissi
 • Depresyon
 • Kendini suçlama

Bu psikolojik sorunların kişiden kişiye değişkenlik gösterdiği ve bu sorunların meydana gelmesinde travmaların etkisinin olduğu ortaya çıkıyor.

Erken Boşalmanın Biyolojik Sebepleri

Erken boşalmada görülen biyolojik sebepler şunlardır:

 • Diyabet
 • MS hastalığı
 • Prostat sorunları
 • Hormon bozuklukları
 • Sinir sistemi hastalıkları

Erken boşalmada görülen biyolojik sebeplerin tanısının doğru konulması ve tedavi yönteminin ona göre uygulanması gerekiyor.

Geciktirici eczane

Erken Boşalma Teşhisi

Erken boşalma teşhisi koymada öncelikle hastanın cinsel yaşamının pasif olmaması gerekiyor. Ayrıca erken boşalma sorunu ile ilgili uzman doktorun muayenesi ve hasta ile görüşmesi de büyük önem taşıyor. Erken boşalma sorunu ile birlikte sertleşme sorunu da görüldüğü takdirde hastanın hormon düzeylerine bakılması için ayrı testler yapılması gerekiyor.

Erken boşalma teşhisi önemli bir cinsel sağlık sorunu olduğundan dolayı bu sorun ile ilgili mutlaka uzman bir hekimden destek alınması gerekiyor. Uzman hekimin koyacağı teşhis sonrası hastanın neden erken boşaldığı ve bu sorunun nasıl tedavi edilebileceği ortaya çıkıyor.

Hızlı Mastürbasyonun Erken Boşalmaya Zararı

Mastürbasyonun kişilerin cinsel yaşamında önemli bir yer edindiği ortaya çıkıyor. Kişilerin bir nevi cinsel yönden rahatlaması açısından da mastürbasyonunun yararlı olduğu ön plana çıkıyor. Fakat kişilerin mastürbasyon yapma şekilleri farklı olduğundan dolayı mastürbasyon yaparken nasıl yapıldığına dikkat edilmesi gerekiyor.

Hızlı yapılan mastürbasyonların erken boşalmaya önemli ölçüde katkı sağladığı görülüyor. Bu nedenle kişilerin hızlı mastürbasyon yapmaması ve bu konuda bilinçli olmaları da büyük önem taşıyor.

Erken Boşalmayı Önleyen İlaçlar

Erken boşalmayı önlemek için pek çok geciktirici ilaç bulunuyor. Bu ilaçları kullanmadan önce uzman hekime danışılması ve uzman hekim gözetiminde ilaçların kullanılması gerekiyor. Alınan ilaçların doğru bir şekilde kullanılması sonrası erken boşalma sorunu ortadan kalkıyor. Geciktirici hap ürünleri en çok tercih edilen ve ilk akla gelen ürünler olarak ön plana çıkıyor.

İlaçların belli bir süre kullanılmaması ve aksatılması durumunda ise erken boşalmanın yeniden nüksetmesi kaçınılmaz oluyor. Bu nedenle erken boşalma sorununda ilaçların düzenli kullanımı büyük önem taşıyor. Kullanılan ilaçlarda herhangi bir yan etki görüldüğünde ise uzman bir hekimden destek alınması gerekiyor. Geciktirici krem ürünleri harici kullanıma uygun her yaştan erkeğin gönül rahatlığı ile kullanabileceği sağlık ürünleridir.

Erken Boşalmada Sporun Faydası

Erken boşalma sorununun tedavisinde en etkili yöntemler arasında spor bulunuyor. Yapılacak farklı sporların erken boşalma tedavisinde oldukça etkili olduğu görülüyor. Özellikle de kasları çalıştıran fitness türü sporların erken boşalmayı önlemede aktif rol oynadığı biliniyor. Diğer taraftan uzman hekim eşliğinde yapılan egzersizlerin de erken boşalma tedavisinde oldukça faydalı olduğu biliniyor. Bu nedenle pek çok açıdan zararlı olan hareketsiz yaşamın da erken boşalmaya neden olan faktörler arasında yer aldığı görülüyor.

Erken Boşalma Çeşitleri

Erken boşalma çeşitleri birincil ve ikincil erken boşalma olarak ikiye ayrılıyor. Birincil erken boşalma ilk cinsel ilişkiden itibaren ilk birkaç dakika içinde gerçekleşen boşalma türü olarak biliniyor. İkincil erken boşalma ise üç dakikadan daha az sürede meydana gelen boşalma türü olarak biliniyor. Ayrıca ikincil erken boşalmada değişken erken boşalma ve sübjektif erken boşalma da yer alıyor. Değişken erken boşalmanın uzun süre cinsel ilişkiye girmeyen ve yeni bir partnere sahip kişilerde görüldüğü ortaya çıkıyor. Sübjektif erken boşalmanın ise erken boşalmaya yatkın olmadıkları fakat bu gruptaki kişilerin öyle bir kanıya sahip oldukları görülüyor.