Sertleşme Problemi

Sertleşme problemi, Türkiye’de yaşayan 10 erkekten neredeyse 7 sinde zaman zaman rastlanan Sertleşme Problemi, psikolojik nedenlerin yanı sıra fizyolojik kökenli nedenler yüzünden de birçok erkekte güvensizlik hissinin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşan erkeklerde, sertleşememe yüzünden kendini suçlama, erkekliğinden şüphe etme vb. toplumsal baskılar sonucu ortaya çıkan yanlış düşünceler gelişebiliyor.

Sertleşememe problemi ile karşılaşan erkeklerin, öncelikle bu durumun fizyolojik ya da psikolojik kökenli olduğunu kabullenmesi ve kendilerini suçlayarak bir kenara çekilmemesi cinsel yaşamlarında devamlılık sağlayabilmeleri açısından oldukça önemli.

Bu konuda, sadece erkeklere değil partner ve erkeklerine de sorumluluk bilinciyle hareket etmek ve erkeği suçlamak yerine mantıklı çözüm yolları aramak düşüyor. Sertleşme Problemi tedavisi fizyolojik kökenli durumlarda doktor gözetiminde çözülmesi gereken bir konu iken, hafif ve geçici durumlarda ise cinsel performans hapları kullanmak suretiyle çözümlenebilen bir problem olarak karşımıza çıkıyor.

Sertleşme Problemi ile karşılaşan erkekler nasıl davranmalı?

1)Bu problemlerle karşılaşan erkeklerin öncelikle sakin davranması, kendini suçlamaması ve hayata ya da partnerlerine küsmemesi, problemin kalıcı boyutlara varmaması açısından oldukça önemli.

2)Sertleşme problemi ile karşılaşan erkek, cinsel performans hapları kullanarak, bu sorununa çözüm bulmayı deneyebilir. Yalnız cinsel performans hapları kullanmasına rağmen hala Sertleşme Problemi yaşayan erkeklerin kesinlikle bu konuda bir ürologdan destek ve yardım almaları gerekir. Hem psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmeleri hem de cinsel yaşamlarını kaliteli değerlendirmeleri açısından oldukça önem arz ediyor.

Sertleşme Sorununa Son Verin

Cinsellik, özellikle erkeklerin baskın olduğu toplumlarda birçok fiziksel ve psikolojik sorunu da beraberinde getirebilmektedir. Çünkü tarafların bu eylemi bir güç savaşı haline getirmeleri durumunda yaşanabilecek sorunlar ve cinselliğe yüklenen farklı anlamlar da söz konusu olabilmektedir.

Bir tarafın kazanacağı bir savaş gibi görülen cinsellik sırasında yaşanan sorunlar, tüm ilişkiyi etkileyebilecek büyük problemlere de ortam hazırlamaktadır. Yaşanan sorunun sertleşme problemi ya da erken boşalma gibi erkek kaynaklı olduğu durumlarda, kişi yaşadığı iktidar kaybının ezici durumunu öfke patlamaları ile dışa vurabilmektedir.

Bu noktada cinsel sorunları partnerine mal ederek kendini aklamak durumunda kalan erkek aynı zamanda psikolojik sorunların da etkisine girmeye başlamaktadır. Kadının yanlış cinsellik bilgileri ile tüm yükü üzerine alarak anı kurtarma çabası içine girmesi, sorunun kısa vadede çözülmesine engel olarak ilerde başka problemlerin çıkmasına da ortam hazırlamaktadır.

Bu noktada yanlış bilinen cinsel bilgilerin doğrulanmasını sağlayacak bir uzmanla görüşülmesi gerekmektedir. Öncelikle sertleşme gibi erkekten kaynaklanan bir sorunun fiziksel sebeplere dayanıp dayanmadığı tespit edilmelidir.

Bu noktada yapılan taramalar neticesinde eğer fiziksel bir hastalığa rastlanılmıyorsa diğer etmenlerin etkisi üzerinde durulmaktadır. Çok sık karşılaşılan bir durum olarak, başka bir rahatsızlığı tedavi etmesi için kullanılan ilaçların yan etkilerinden dolayı sertleşme sorunlarının da görülebildiği bilinmektedir.

Özellikle psikolojik hastalıklardan dolayı kullanılan yatıştırıcı ve sakinleştirici ilaçlar ereksiyon sorunlarına neden olabilmektedir. En etkili sertleştirici ilaçlar arasın da olan vega 100 hap ürünü çözüm de son derece etkilidir.

Sertleşme Tedavisin de Psikolojinin Etkisi

Sertleşme sorunu tamamen psikolojik sebeplere dayandığı durumlarda, çiftlerin birlikte rehabilite edilmeleri gerekmektedir. Öncelikle kafada oluşan yanlış cinsellik algısı tedavi edilerek çiftlerin yakınlaşmaları sağlanmaktadır.

Kısa ve özel bir tatil ya da baş başa yenecek yemeklerle tarafların rahatlamaları ve cinselliği bir mecburiyet olmaktan uzaklaştırmaları gerekmektedir. Bu noktada karşılıklı diyaloglarla yakınlaşmaları önerilen çiftlerin daha farklı metotlarla ilişki yaşamaları da önerilmektedir.

Kimi zaman yoğun iş temposu, hayat mücadelesi, beden yorgunluğu, kişisel bakıma önem vermemek ve aşırı kilo alımı gibi basit sebepler cinsel isteksizliği ve sertleşme problemini gündeme getirebilmektedir. Yapılan sosyal diyalog çalışmalarına ve önerilere ek olarak destekleyici ürünler kullanılması da olumlu sonuçlar verebilmekte ve yaşanan cinsel sorunları çözebilmektedir.

Sertleştirici Hap Etkileri

Sertleştirici hap, afrodizyak etkili ürünler, erken boşalmayı önleyen ürünlerin kullanılması sonuç verebilmektedir. Fakat bu ürünlerin mutlaka bilinçli olarak kullanılması ve önerilen tüketim şekli doğrultusunda tüketilmeleri gerekmektedir. Piyasada çok sayıda doğal ürün reklamı yapılmaktadır. Fakat bu ürünlerin içeriği dikkatli araştırılarak kullanılmalıdır.

Doğallıklarıyla ilgili sorun olmadığı durumlarda tüketim tavsiyelerinin aynen takip edilmesi gerekmektedir. Aksi halde doğal ürünlerin bile bilinçsiz olarak tüketilmesi sonucu çok ciddi sorunlar ve hayati riskler ortaya çıkabilmektedir.

Cinsellik ile ilgili her türlü sorunun temelinde, cinselliğin doğru olarak algılanmaması yatmaktadır. Bu bağlamda ele alındığında soruna kökten çözüm getirmek için, doğru cinsellik eğitimi alınması gerekmektedir. Hem yetişkinler için hem de çocuklar için farklı seviyelerde cinsellik eğitimi veren kurumlardan destek alınması gerekmektedir. Cinsellik, yanlış ele alındığında büyük bir işkence olarak görülebilirken.

Doğru bilgilerle donanım sağlandığın da hayata renk katan bir güzelliğe dönüşebilmektedir. Yeterli bilgi sahibi olunduğunda, cinsellikte çok sık yaşanan ereksiyon ve erken boşalma gibi sorunlar çok daha basit olarak atlatılabilmektedir.

Nerde nasıl davranacağını bilen kişiler yaşadıkları soruna çözüm getiremedikleri noktada, bir uzmandan destek almak konusunda sıkıntı yaşamamaktadırlar. Çünkü ne cinselliğin, ne de cinsellikte yaşanacak sorunların utanılması gereken durumlar olmadığının bilincinde olarak hareket eden kişilerin sorunları çok daha kolay olarak çözülebilmektedir.