Geciktirici Sprey Kullanımı

Erkekler için genç veya orta yaş kriteri olmaksızın cinsel bakımdan eşlerini tatmin edebilmeleri oldukça haz veren bir eylemdir. Bu nedenle cinsel birliktelikle başarısızlığa uğrayan erkeklerin sosyal ve aşk hayatları çerçevesinde belirli sorunlar yaşadıkları bilinmektedir. Erkeklerin aradıkları tıbbi çözümler içerisinde en sık başvurulan ürünler geciktirici spreyler olmaktadır. Geciktirici sprey kullanımı hakkında bilgi için devamını oku diğer cinsel ürünler hakkında bilgi için sitemizi hemen incele.

Geciktirici Sprey

Erkek ve kadınlar arasındaki cinsellik problemleri içerisindeki en etkili sorunlardan birisi olarak karşılaşılan erken boşalma sorununa çözüm olarak kullanılabilecek, performans arttırıcı etki ile üretilmiş olan geciktirici spreyler, her yaştan erkek tarafından sıklıkla kullanılan tıbbi niteliklere sahip bir üründür.

Geciktirici Spreyin Etkileri

Cinsel birleşme sırasında erken boşalma olasılığını ortadan kaldırarak hem erkek hem de kadının zevk almasını sağlamaktadır. Geciktirici sprey kullanılırken penisin baş kısmı anestezik adı verilen madde ile dondurarak temasın olabildiğince daha az hissedilmesine imkân tanır. Bunun sonucunda ise penis başının yüksek uyarılması sağlanarak erken boşalma önlenir ve spreyin sağladığı uyuşukluk hissi ile cinsel birleşim süresinin uzamasına katkı sağlamaktadır.

Geciktirici sprey

Geciktirici Sprey Kullanımı

Cinsel birliktelik sırasında kullanılacak tıbbi ürünlerin yarar sağlaması en önemli konuların başında gelmektedir. Doğru bir kullanım gerektiren geciktirici spreyler, penisin yalnızca uç kısmına sıkılarak kullanılmaktadır.

Geciktirici spreyi doğru bir şekilde kullanmak için yapılması gerekenler şunlardır;

• Geciktirici sprey penisin alt ve üst kısmına olacak şekilde sadece uç kısmına sıkılmalıdır.

• Birden penis ucuna sıkmak yerine kısa aralıklar ile adım adım uygulayarak üç fıs şeklinde yapılmalıdır.

• Cinsel birleşim sırasında en yüksek performansı alabilmek için en az 20 dakika beklemek gerekmektedir.

• Bekleme sonrasında cinsel birleşmeye geçmeden önce penis temizlenebilmektedir.

• Penisi yıkamadan da ilişkiye girebilmek mümkün olmaktadır.

Yukarıda yer alan bilgiler doğrultusunda en doğru şekilde geciktirici sprey kullanımı sağlanabilmektedir.

Geciktirici Sprey Etki Süresi

Geciktirici spreylerin etkisi kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte 40-60 dakika arasındadır. Uzayıp kısalma süresi kişiye bağlı olmakla birlikte ürün kalitesine göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Geciktirici Sprey İçeriği

İçerisinde kullanılan bileşenler arasında genelde lokal anestezi maddeleri, E vitamini ve lidokain maddeleri bulunmaktadır.

Erkek cinsel organı olarak hassas bir bölge olduğundan dolayı geciktirici sprey eczane ürünü içeriklerinin anti bakteriyel ve bitkisel içerikli olması gerekir.

Geciktirici Sprey Fiyatları

Piyasada birçok çeşidi bulunan geciktirici spreyler, satın alınırken özellikle orjinal ürün olmalarına dikkat edilmelidir.

Model ve özelliklerine göre 25, 40, 45 ml olarak kişisel ihtiyaç ve kullanım sıklığına göre seçilecek geciktirici sprey fiyatları değişebilmektedir.

Geciktirici Sprey Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cinsel birleşme sırasında kullanılacak olan ürünleri kullanmadan önce bilinmesi gerekenler şöyledir;

• Geciktirici sprey ürünleri kullanılmadan önce uzman birisine danışılarak eczanelerden alınmalıdır.

• Sahte ürün satışına dikkat edilerek ürünlerin orjinal olup olmadığına dikkat edilmelidir.

• Her üründe bulunan prospektüs dikkatlı okunmalı ve belirtilen en fazla kullanım miktarı göz önünde bulundurulmalıdır.

• Cinsel içerikli ürünlerin birçoğu haftada en fazla beş defadan fazla olacak şekilde kullanılmamalıdır.

• Kulaktan dolma bilgilerle cinsel birleşim esnasında kullanılacak geciktirici spreyler bu bilgiler doğrultusunda kullanılmamalıdır.

• Güvenirliliği bilinen firmalar tarafından üretilmiş olan geciktirici spreyler kullanılmalıdır.

Geciktirici sprey uzun süreli ve yanlış kullanım sonucunda beklenmedik etkiler yaratabilmektedir.

Geciktirici Sprey Kadına Zarar Verir mi?

Uzun süreli ve yoğun kullanımlı geciktirici spreylerin zararlı yan etkileri olabilmektedir. En önemli yan etkiler arasında; erkek ve kadının cinsel birleşim esnasında alabileceği hazzı azaltması sayılabilir. Bu durum zamanla cinselliğin azalmasına ve hatta ileriki dönemlerde tamamı ile ortadan kalkmasına yol açabilmektedir. Bunun sonucunda ise, gebe kalma şansı gittikçe düşebilmektedir.

Bayanlar İçin Geciktirici Sprey

Bayanlar için kullanılabilen geciktirici spreyler de mevcuttur. Eczaneler ve online satış platformları üzerinden alınabilen bu tıbbi ürün daha uzun sürecek olan bir cinsel birleşmeyi sağlamak için tercih edilir. Kadın cinsel organı olarak bilinen vajinaya cinsel birleşim öncesinde 3-4 fıs olacak şekilde sıkılarak kullanılmaktadır. Maksimum fayda için en az 20 dakika beklenmelidir. Ürün gereğinden fazla kullanıldığında vajinada hissizliğe sebep olarak alınacak hazzı ve performansı düşürebilmektedir. Kullanım miktarı ve uygulanış biçimleri bu tıbbi ürünleri kullanırken oldukça önem arz etmektedir.