Erken Boşalmanın Nedenleri

Erken boşalma günlük hayatta erkeklerin %5 lik kesiminde bulunan bir sorun olarak karşımıza çıkar. Yaygın bir sorun olmasına rağmen halk arasında kötü gözle bakılması tedavinin önüne geçen en önemli etkendir. Erken boşalma tedavisi mümkün olan bir durumdur. Tedaviye başlamanın en temel adımı kişinin erken boşalma sorununu kabul etmesidir. Erken boşalmanın nedenleri hakkında daha fazla bilgi için devamını oku.

Erken boşalmanın nedenleri çeşitli sebeplere dayanabilir. Yazımız da sebepleri ve çözüm yolları hakkında bilgiler vereceğiz. Cinsel bilgiler için sitemizi hemen incele öğrenmek istediğin konuların devamını oku. Online eczane geciktirici ürünler bilgi için referans sitelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma kişinin ön sevişme haricinde cinsel ilişki esnasında boşalma süresinin ortalama 1 dakika olmasına verilen isimdir. Erken boşalma sorunu kişinin zamanla cinsellikten soğumasına neden olur. Bu durumun önüne geçmek mümkündür. Erken boşalmanın hem fiziksel hem psikolojik sebepleri vardır. Bu sebepler çözüldüğü takdirde erken boşalmanın önüne geçmiş olunacaktır. Erken boşalmanın başlıca sebepleri şöyledir;

Cinsel İlişki Esnasında Stres

Birçok hastalık ve sorunun başlıca kaynağı strestir. Cinsel ilişki esnasında girilen stres erken boşalmaya sebep olur. Bu stres ve kaygı genelde kişinin kendini yetersiz görmesi, partnerini memnun edememe kaygısı, erken boşalma kaygısı olarak karşımıza çıkar. Stresi ortadan kaldırmak boşalma süresini geciktirebilir.

Dikkat Dağınıklığı Ve Depresyon

Cİnsel ilişki sadece fiziksel bir olay değildir. Seks esnasında yaşanan duygusal değişimler boşalmanın sebepleri arasında yer alır. Sinir, öfke, ani heyecan gibi ruh halleri kişinin erken boşalmasına sebep olur. Depresyon halinde kişinin cinselliğe bakış açısı değişir ve bu olayı sadece fiziksel bir olay olarak görür.

Cinsel İstismara Maruz Kalmak

Cinsel istismara maruz kalan kalan kişiler cinsel ilişkiye farklı bir bakış açısı kazanabilirler. Cinsel ilişki esnasında daha önce yaşamış olduğu istismar aklına gelebilir ve bu kişide öfke, üzüntü, stres gibi anı ruh hallerine sebep olur. Bu durum cinsel ilişkinin seyrini değiştirmektedir.

Cinsel Deneyim Eksikliği

Cinselliğin küçük yaşlardan itibaren doğru bir şekilde öğretilmesi bilinçli nesiller yetişmesine olanak sağlar. Cinselliğin kötü, ayıp, günah olduğunu ısrarla tekrar etmek kişinin cinselliğe bakış açısını olumsuz yönde etkiler. Günah olan bir durumun uzun sürmesine hoş bakmayan ve olup bitmeli gözüyle bakılan cinsel ilişki erken boşalmaya sebep olacaktır. Kişilerin cinsel deneyim eksikliği kendilerini kontrol etmelerinde güçlük çektirecektir. Viagra 30 lu tablet kullanımı sorunun çözümümün de oldukça katkı sağlamaktadır.

Erken Boşalma Engellenebilir Mi?

  • Erken boşalma sorununu engellemek mümkündür. Kişinin profesyonel destek almasının yanında kendinin de yapacağı belirli yöntemler ile erken boşalma sorunu zamanla en aza inecektir. Bilinmesi gereken kişinin kendine zarar vermeden bunu yapmasıdır. Yanlış bilinen bir yöntem olan boşalacağını hissettiğin zaman dudağını ısır, kendini çimdikle gibi tavsiyeler o anlık ise yarasa da uzun vadede ilişki esnasında sertleşme sorunu yaşanmasına da sebep olabilir.
  • Erken boşalmanın önüne geçmek için eczane ürünlerine başvurmak doğru seçenektir. Dikkat edilmesi gereken ilaç kullanımında bir uzmandan yardım almaktır. Bilinmesi gerekir ki fazla doz her ilaç kişiye zarar verebilir. Bu durumda bir uzmandan yardım almak en doğrusu olacaktır. Bunun yanında geciktirici spreyler, prezervatifler kullanması kişinin boşalma sorununu en aza indirecektir.
  • Bir diger yöntem ise ilişkiye girmeden önce mastürbasyon yapmak. Erkeğin ilişkiye girmeden önce yapacağı mastürbasyon ilişki esnasında boşalma süresini uzatacaktır.
  • İlişki esnasında boşalmanın olacağını hissettiğiniz noktada kendinize biraz zaman ayırın. Rahatlayın daha sonra devam edin. Bu durumu bir kaç kere tekrar ederek daha sonra boşalın. Bu durum zamanla kontrolü elinize almanızı sağlayacaktır.
  • Kegel egzersizleri ile erken boşalma sorununa çözüm bulabilirsiniz. O bölgede bulunan kaşlar kegel egzersizleri sayesinde daha aktif çalışacak ve kontrol edilmesi daha kolay olacaktır. Kegel egzersizleri oldukça basit egzersizlerdir. Kişinin kendini yormadan yapması uzun vadede etkili bir yöntem olacaktır.
  • İlişki esnasında girilen stresi en aza indirmek için partnerinizle bu sorununuzu paylaşmanız gerekmektedir. Başta kulağa korkunç gelse de bu durum önlenebilir bir durum olduğu için anlayışla karşılanacaktır.
  • Bireysel veya çift olarak seks terapilerine gitmek etkili olacaktır. Bunun yanında eğer cinsellikle alakalı bir travmanız varsa bir destek almak en iyi seçenek olacaktır.
  • Cerrahi müdahale ise en son tercih edilen yöntem olarak karşımıza çıkar. Bu yöntemin dönüşü yoktur. Bütün geciktirici ilaç kullanımı, egzersizler ve uygulamalar işe yaramadıysa bu noktada bir uzman hekime giderek cerrahi müdahale konuşulabilir.

Geciktirici Eczane Ürünleri Satış Sitesi: https://www.royyaleczane.com/