Erken Boşalma Nedir?

Erken boşalma sorunu tedavi mümkün olan fakat halk arasında kötü bir durum olarak kabul görmüş genelde geçici bir sorundur. Bu sorunun erkekler arasında utanç kaynağı olarak kabul edildiği için bu duruma yönelik tedaviler geç uygulanır. Bu da bu sorunun çözüme kavuşmasının daha uzun bir süreç almasına sebep olur. Erken boşalma nedir? neden olur, tedavileri nasıl olmalı devamını oku.

Erken boşalmayı tanımlamak gerekirse kişinin ön sevişme haricinde cinsel ilişkiye başladıktan sonra ortalamanın altında veya 1 dakika kadar kısa bir süre de boşalmasına verilen bir isimdir. Erken boşalma nedir konusunda detaylı bilgiler için devamını oku online eczane ürünleri ile geciktirici çözümleri için sitemizi hemen incele.

Erken Boşalma Sorunu Kimlerde Görünür?

Halk arasında bu durum oldukça yanlış bilinir. Bu durumun sadece genç ve deneyimsiz erkeklerde oluşan bir sorun olduğu düşünülür. Bu yanlış bir bilgidir. Erken boşalma sorunu her yaşta ortaya çıkabilen bir durumdur. Bu durumu tetikleyen faktörler mevcuttur. Bu faktörlerin ne zaman ortaya çıkacağı belli olmadığı için bu sorunun kimlerde görüneceğini bilmek mümkün değildir.

Erken boşal ilaçları

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir?

Erken boşalmanın bir sürü sebebi olabilmektedirler. Bu sorunlar genelde psikolojik bir duruma bağladır. Az bir miktar olsa da fiziksel rahatsızlarından kaynaklı erken boşalma sorunu ortaya çıkmaktadır. Erken boşalmanın başlıca sebepleri şöyledir;

İlişki Yeniliği

İlişkinin çok başlarında iseniz ve daha duyusal anlamda bir bağ kurmamışsanız erken boşalma yaşamanız oldukça normaldir. Zamanla bu sıkıntılar ortadan kalkacaktır.

Heyecan Ve Stres

Erken boşalma sorununun büyük bir genelinin heyecan ve stres oluşturmaktadır. Bunun başlıca sebepleri arasında kişinin kendini eksik ve yeteriz hissetmesi gelir. Erken boşalırsam rezil olurum, kötü olur gibi düşünceler ile aslında erken boşalmayı daha fazla tetiklemiş olursunuz. İlişkiye kendinizi hazır hissettiğiniz zaman girmeniz sizin ve partneriniz için daha doğru bir seçenek olacaktır.

Travmatik Cinsel İlişki Ve İstismar

Maalesef istismar kişilerin cinsel hayatını oldukça kötü yönde etkiler. Cinsel ilişkiye korku ile bakmalarını, ilişki esnasında korku ve heyecan duymasına sebep olur. Bu durum ise boşalmayı kontrol etmeyi zorlaştırır. Ayrıca daha önce yaşamış olunan ve kötü geçmiş bir cinsel ilişki kaygısı yaşanmakta olan cinsel ilişkiye de yansıyabilir. Bu durum kişinin korku ve endişe haline gelmesine sebep olur. Özellikle bu iki durum için profesyonel yardım almak en doğrusu olacaktır.

Cinsel Eğitim Yetersizliği

Cinsel ilişki ile alakalı eğitimler çocuklara doğru şekilde öğretilmesi gerekmektedir. Eksik ve yanlış öğretilen cinsel bilgiler kişinin cinsel hayatını olumsuz etkiler. Özellikle cinsel ilişkinin kötü, günah, haram ve hastalığa neden olduğunu söylemek kişinin cinsellikten soğumasına neden olur. Cinsel ilişkiye girmeyi mecburiyet olarak görebilir ve bu durumun uzun sürmesi onu kötü yönde etkiler. Bu durumun önüne geçmek için bir uzmandan yardım almak gerekir.

Mastürbasyon Yapmak

Mastürbasyon yapmak oldukça normal bir olaydır. Bu durumu olumsuz yapan ise kişinin bu olayı sürekli hale getirmesi ve mastürbasyon yaparken özellikle yakalanma kaygısı ile boşalma süresini kısa tutmasıdır. Bu durum zamanla alışkanlık haline gelir ve kişi boşalma süresini kontrol altında tutmakta zorlanır. Bu durumun önüne geçmek için mastürbasyon sayısını azaltmalı ve mastürbasyon yaparken süreyi uzun tutmalıdır.

Erken Boşalmanın Önüne Geçmek Mümkün Mü?

Erken boşalma sorunu genelde geçici bir sorundur. Çok az görülen hayat boyu devam eden erken boşalma sorunu vardır. Kişilerin kendi başlarına da yapabilecekleri şeyler ile erken boşalmayı önlemeleri mümkündür. Bu sorunla başa çıkmak için ilk önce bu sorunu kabullenmek gerekir.

Erken boşalmanın önüne geçmek için en çok tercih edilen yöntem eczane yöntemleridir. Bu yöntemler geciktirici sprey, kremler, prezervatif, ilaç kullanımı gibi cinsel ilişki öncesinde kullanılan ürünlerdir. Dikkat edilmesi gereken özellikle ilaç kullanımında bir uzmandan yardım alınmasıdır. Yüksek dozda kontrolsüz ilaç kullanımı yan etkilere sebep olabilmektedir. Bu durumun yaşanmaması için bilinen bir eczaneden ilaç alınmalı ve kullanma talimatına uygun şekilde kullanılmalıdır.

Erken boşalmanın en büyük etkenin psikolojik olduğunu belirttik. Bu durum için kendiniz veya partnerinizle psikolojik destek almanız sizler için çok doğru bir adım olacaktır.

Kegel egzersizleri ile ilgili kasları çalıştırmak mümkündür. Bu egzersizler sizlerin zamanla boşalma sorununuzu giderecektir.

Ayrıca ilişki esnasında boşalma hissettiğiniz noktada bir müddet ara verip sonra devam edebilirsiniz. Bu durumu bir kaç kere tekrar edip boşalırsanız hem ilişki süresini uzun tutmuş olursunuz hem de zamanla bu durumu kontrol altına almış olursunuz.

Geciktirici Ürünler Eczane Satış Sitesi:

https://www.acileczanetr.com/