Erken Boşalma Nedenleri

Erken boşalma nedenleri adı verilen bu durum küçük bir sorun olarak görülmemekle birlikte cinsel yaşantıyı büyük oranda etkiler. Halk arasında erkekler tarafından sohbet konusu olan ve kimilerinde ciddi boyutta sorun teşkil eden bir sağlık sorunudur. Erkeklerde cinsel ilişki sırasında penisin vajina girişine yakın olduğunda girişten hemen önce veya bir kaç saniye sonrasında yaşanan istemsizce boşalma durumuna verilen addır. Hemen herkeste olacağına dair bir durum söz konusu olmamakla birlikte hemen hemen her 10 erkekten 7 sinde bu problem vardır. 

Erken Boşalma Tanısı Nasıl Konur Belirtileri Nelerdir?

Erken boşalma nedenleri durumunda sadece fiziksel ve tensel yaklaşma sonucunda ortaya çıkan bir problem olmayıp bilinçaltının ve kişinin yaşadığı veya içinde bulunduğu psikolojik şartlarında etkisi vardır. Bu belirtilerden birkaçı şöyledir. Her ilişki öncesinde vajinal birleşme olmadan saniyeler öncesinde boşalmanın gerçekleşmesi belirtiye işarettir. Boşalma durumunun vajinal birleşimden sonraya kadar ve birleşene kadar geciktiremeden erkeğin boşalmasının da belirtilen etmenler arasında yer aldığı bilinir.

Tüm bunların beraberinde kişinin önceki yaşantısında ve deneyimlerine bağlı olarak meydana gelen bu olumsuzluklar psikolojik olarak da anı etkilemekte ve kişinin ruhsal olarak o anı olumsuz yöne çevirmesine neden olur. Geciktirici hap ürünleri erken boşalmanın tedavisi için en etkili ürünler arasındadır.

Erken Boşalma Sorunu Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Bir önceki başlıklardan da yola çıkılarak kişilerin bu olayda her iki açıdan da rahat olması gerekir. Hem fiziksel olarak hem de psikolojik olarak kendini rahat hissetmeyen erkeklerde bu sorun sürekli meydana gelecektir.

Fiziken kendini beğenmesi ve karşı tarafında ilgisini çekebilecek durumda olmasının yanı sıra psikolojik olarak ta kendisini iyi hissetmesi buna bağlı olarak müsait zaman ve ortamda bu anın gerçekleşmesi oldukça önemli bir konudur. Erkeklerin veya çiftlerin atladığı en önemli konu psikolojik hazırlık evresidir. Geciktirici kremler eczane tavsiye ürünleri olarak çözüm için etkilidir.

Erkekler arasında erken boşalma nedenleri  konusu oldukça utanç veren bir eksik yan olarak görülen olaydır. Kişiler her ne kadar gizlemeye çalışsa da hemen hemen her erkekte olabilecek bir sorundur fakat erken boşalma konusunda birden çok tedavi yöntemi vardır. Bu gibi sağlık sorunu olan ve erken boşalma sorunu ile ilgili tedavi gören birçok kişi vardır.

Çift terapilerinde de inceleme yapıldığında başlıca konulardan biridir. İlk etapta küçük bir sorun olarak görünen bu sağlık sorunu şiddetini artırarak sorunu ileri taşıyabilir erken müdahale ve teşhis önemlidir. 

Erken Boşalma Çeşitleri Var Mıdır?

Çok sık rastlanılmasa da bu sağlık sorununda erken boşalmanın çeşitleri de mevcuttur. Bunlar kısaca şu şekilde ele alınabilir. Yaşamda değişmeden var olduğu gibi eden erken boşalma, kişi ilk cinsel deneyimi ile birlikte yaşadığı bu olumsuz durumu diğer cinsel ilişkilerine de hem psikolojik olarak olmayacak duygusu ile yansıtır hem de gerçekleşmesi için farkında olmadan olumsuz bir çağrışım yapar.

Toplumda erken boşalma nedenleri olarak incelenme alanı olarak bakıldığında erkeklerde en sık görülen erken boşalma çeşididir. Birde kazanılmış olarak ortaya çıkan erken boşalma sorunu vardır. Bu türde işe kişilerin başından geçen yaşantı ve deneyimlerin olumsuz olarak sonuçlanma durumu söz konusudur. Bir de herkes tarafından bilinen ve en normal doğal karşılanan erken boşalma tipi değişken olandır.

Bu tür boşalmada kişi cinsel yaşamında normal zamanında boşalma performansı sergileyebilirken bazen de çok önceden bu anı yaşayabilir. Bunun nedenini ise karşı tarafa duyulan his ve çekim gücüne bağlayan birçok kişi vardır. 

Erken Boşalma Nedeninin Altında Yatan Etmenler Nelerdir?

Bir tür sağlık sorunu olarak bilinen erken boşalma çözüm  temelinde bir kişinin daha öncesinde bir birlikteliği veya cinsel deneyiminin olmamasıdır. Kişilerin kendi vücutlarıyla barışık olmaması beğenilmeyecek algısının olması, aşırı derecede heyecan panik ve stres gibi duygu karışıklıklarının olması da nedenler arasındadır.

Kendini yetersiz bulma ve sürekli olumsuz yönlerini düşünerek olmayacak korkusu ile yaşanan deneyimler düşünceler, depresyon halinde iken yaşanan bu deneyimlerde olumsuz his ve yaşantı olarak kalıp diğer ilişkilere de sirayet edecektir. Bu yüzden uzman bir hekimden yardım almak önemlidir. 

Erken Boşalma Sorununda Tedaviler Etkili Midir?

Erken boşalma so9runu yaşayan bireylerin ilk olarak bunun bir sağlık sorunu olduğunu ve tedavi görmenin normal olduğunun bilincine varmaları gerekir. Tedavi olunmayan her durum kendisini risk yönünden arttırır ve daha kötü bir durumla karşı karşıya bırakabilir. Erken boşalma nedenleri konusunda erken tanı, teşhis ve tedavi çok önemlidir.