Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Çiftler arasındaki ilişkiler mutluluğa dayalı olmak zorundadır. Aksi halde anlaşmazlıklar hat safhada olur. Ancak bazı durumlarda istenmeyen huzursuzluklar yaşanabiliyor. Elde olmayan bu durumlar genellikle cinsel ilişki sırasında meydana geliyor. Bu durum da akla hemen herkes için bir soru işareti geliyor. Erken boşalma nasıl önlenir? Tedavi yolları nelerdir? Cinsel sağlık ürünleri bu konuda hangileri en iyisi hepsi yazımızda.

Cinsel ilişkilerde erkeklerin rolü önemli olduğundan eksiksiz bir şekilde eşini mutlu etmelidir. Eğer birleşmede dahi mutlu edemiyorsa o birlikteliğin mutlu sonlanması imkânsıza yakındır. Bu birleşmelerde en çok yaşanan problemlerin başında ise erken boşalma gelir. Bir kadın için ilişki sırasında alınabilecek zevk süresinin 10 dakika ve üzerinde olması gerekirken, yaşanan erken boşalma problemleri bu zevkten mahrum kalıyorlar. Peki, erkeklerde sıklıkla gördüğümüz erken boşalma nasıl önlenir? Kalıcı bir tedavisi bulunuyor mu? Geniş bilgi için devamını oku.

Erken Boşalma Sorunu

Bir erkek her zaman kadınını mutlu etmeyi amaçlar. Bu durum cinsel ilişkilerde de geçerlidir. Bir kadının cinsel birleşmede mutlu olabilmesinin en iyi yolu da ilişkinin uzun sürmesidir. Fakat erken boşalma nedeniyle sona eren birlikteliklerin sonrasında iki tarafın da mutlu olduğu söylenemez. Özellikle erkeklerin kendine güvenini son derece kırabilecek bir sorun olarak kalır. Bu tür ilişkilerin sonrasında özgüven eksikliği hissedilir. Hatta çiftler arasında ayrılıklar yaşanır. Peki, erken boşalma için ne tür çözümler bulunmaktadır?

Geciktirici eczane

Erken Boşalmanın Nedenleri

Erken boşalmanın nasıl önlenebileceğine geçmeden önce buna sebep olan etkenlerin neler olduğuna bakmak gerekir. Bu etkenler ise şunlardır:

 • Küçük yaşlarda ayıp olarak görülen cinsellik ihtiyacının sık sık mastürbasyon ile giderilmesi.
 • Çoğunlukla cinsel ilişkideki tecrübesizlik
 • Sıkıntı, stres, kızgınlık, anksiyete, korku gibi duygularla ilişkiye girme
 • Kadına karşı olan yoğun sevgi ve bağlılık
 • Partnerin reddetme korkusu
 • Prostatit gibi hastalıklar
 • Penis başının hassas olması
 • Cinsel ilişkide aşırı istekli olmak
 • İlişki sırasında geçebilen hastalıktan korkma veya gebe bırakabilme ihtimali

Bu gibi daha birçok nedenlerin erken boşalmanın temel etkenlerinden olduğu biliniyor.

Erken Boşalma Çözümleri

Erken boşalma için birçok farklı çözüm önerileri sunulmaktadır. Ancak bu önerilerin birçoğu sadece kulaktan dolma bilgilerden oluşur. Eğer gerçek çözüm yöntemlerini arıyorsanız bunları birkaç maddede şu şekilde belirtebiliriz:

 • Psikolojik Yardım Alma
 • İlişki Sırasında Farklı Şeyler Düşünmek
 • Cinsel Sorun İlaçları Kullanma

Çözümlere geçmeden önce boşalma sorununuzun ne olduğuna karar vermelisiniz. Vereceğiniz karar sonrasında hangi tedavi yöntemine ihtiyacınız olduğunu bulmuş olacaksınız. Vega 100 mg geciktirici ilaç olarak en etkili ürünlerden birisidir.

Psikolojik Yardım Alma

Erkekler yaşadıkları erken boşalma sorununu başkalarına söylemekte çekinirler. Çünkü bunun küçük düşürücü bir durum olduğunu düşünürler. Ancak böyle yaparak erken boşalma nedenlerini bulmak zorlaşır. Eğer sorunun sebebinin ne olduğunu öğrenmek veya psikolojik olduğunu düşünüyorsanız bir psikoloğa danışmakta fayda var.

Psikologlara sorununuzu rahatlıkla anlatabilir bu sayede ilk olarak bir rahatlama hissine kavuşabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda yaşadığınız duygusal sıkıntılar var ise ya da geçmişte büyük bir psikolojik sorun yaşamışsanız doktorunuz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Tüm psikolojik sorunlarınızı hallettiğinizde probleminizin de çözüldüğünü göreceksiniz.

İlişki Sırasında Farklı Şeyler Düşünmek

Eğer yeni yeni cinsel ilişkiye giriyorsanız bu yöntemi uygulamanız mümkün olmayabilir. Fakat tecrübe kazandıkça çok daha rahat bir şekilde kontrol edebilirsiniz. İlişkilerde yaşanan erken boşalmaların en büyük nedenlerinden biri de fazlasıyla istekli olmaktır. Sürekli olarak partnerinizle alacağınız zevki düşünmek yerine gün içerisinde yaşadığınız olayları veya farklı bir durumu aklınıza getirirseniz boşalma sürenizin uzadığını görebileceksiniz. Boşalmak istediğiniz zaman ise partnerinize odaklanabilirsiniz.

Cinsel Sorun İlaçları Kullanma

Cinsel sorunlar birçok insanın problemi olduğundan ilaç üretici firmalar yıllar boyu buna uygun ürünler üretmeyi hedeflediler. Günümüzde ise bu hedeflerine ulaştıklarını görmekteyiz. Hem hap hem de jel şeklinde satılabilen cinsel sorun ilaçları sayesinde hem performansınızı arttırabilirsiniz hem de geç boşalmayı sağlarsınız. Çoğunlukla oral yoldan alınan haplar tercih edilse de mutlaka eczaneden almaya dikkat etmelisiniz.

İlaçlar Kullanılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cinsel sorun ilaçları boşalma sürenizi geciktirir ancak kullanmadan önce mutlaka nasıl ve kimlerin kullanabileceğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer prostat, kalp rahatsızlığı veya yüksek tansiyon gibi rahatsızlıklarınız var ise son derece risklidir. Ayrıca gün içerisinde sadece bir defa alınmalıdır. Nitrogliserin içeren ilaçlar ile beraber kullanılmamalıdır. Hapı kesinlikle alkol ile birlikte almayın. Aksi durumda şiddetli baş ağrıları ile karşılaşırsınız. Erken boşalma nasıl önlenir? Daha fazla bilgi için sitemizi hemen incele.