Erken Boşalıyorum

Erken boşalma sorunu tedavisi mümkün olan bir durumdur. Bu durum halk arasında kötü bir durum olarak kabul edildiği için tedaviye yönelik adımlar geç atılmaktadır. Erken boşalma yaşayan kişiler kulaktan dolma bilgilerle bu durumu kontrol altına almaya çalışır. Bunların başında cinsel ilişki esnasında kendilerine zarar vermeleridir. Bu sayede acı hissedecek ve erken boşalma önlenecektir. Bu kısmen doğru olsa da cinsel ilişki esnasında yapılan bu şey zamanla erken boşalma sorununu yanına sertleşme sorununu da çıkarabilir. Erken boşalıyorum ne yapabilirim diyenler için sitemizde bulunan uzman makalelerinin devamını oku geciktirici blog sitemizi hemen incele.

Halk arasında bilinen diğer bir yanlış ise bu durumun sadece genç ve deneyimsiz erkeklerde görünüyor olmasıdır. Bu yanlıştır. Erken boşalma her yaşta ve her erkekte görülebilecek bir sorundur. Bunun deneyim ile bağlantısı yoktur. Bu bağlantı sadece kendini kontrol edebilmek ile alakalıdır.

Erken Boşalma Nasıl Anlaşılır?

Erken boşalma sorununu kendi başınıza anlamanız mümkündür. Eğer on sevişme haricinde cinsel ilişki esnasında boşalma süresi ortalamanın altında veya 1 dakika içinde oluyorsa erken boşalma sorunu ile karşı karşıya olduğunuzu gösterir. Bu durum genelde geçicidir ve psikolojik sebeplere bağlıdır. Hayat boyu devam eden erken boşalma sorunu son derece azdır.

Erken Boşalma Nedenleri Nelerdir?

Erken boşalmanın bir sürü nedeni olabilir. Bunları iki ana başlık altında toplamak mümkündür. Bunlar psikolojik ve fiziksel durumlardır. Özellikle psikolojik durumlar tedavisi mümkün olan durumlardır. Bunlara değinmek gerekirse başlıca erken boşalma sebepleri şöyledir;

Erken Boşalmaya Çözüm Tavsiyeler

Stres, Depresyon Veya Kaygı Bozukluğu

Erken boşalma sorununun en temelinde yatan sebep strestir. Her insan cinsel ilişkisinin mutlu olmasını ister. Karşı tarafı da memnun etmek son derece önemlidir. Kişi bu durumda kendini yetersiz hissederse girdiği stres ile erken boşalmayı tetikler. Ayrıca günlük hayatta maruz kaldığı stresler cinsel hayatına da yansıyabilir. Bu durumun önüne geçmek için cinsel ilişkiye kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak hazır hissettiğiniz zaman girmeniz gerekmektedir.

Travmatik Cinsel İlişki

Daha önce yaşamış olduğu bir cinsel ilişki eğer kötü bir sonuçla bittiyse bu durum kişide stres yaratabilir. Bu tarz bir sorunla tekrar karşılaşmak istemeyen kişi bu durumu takıntı haline getirerek aslında olayı tetikler. Burada düşünmesi gereken her ilişkinin aynı olmayacağı, kendini bu duruma hazır hissettiği gibi olumlu yönde düşünmektir.

İstismara Maruz Kalmak

Maalesef bu duruma maruz kalan bireylerde cinsel ilişki esnasında olumsuz sonuçlar çok normaldir. Bu durum kabullenmesi oldukça zor bir durumdur. Bu duruma maruz kalan kişilerin bir destek alması gerekir. Psikolojik olarak kendini hazır hissetmeyen bir kişinin bu durumu yaşaması kendisine vermiş olacağı bir zarardır.

Cinsel Eğitim Yetersizliği

Cinsel eğitime küçük yaşlarda başlanması gerekir. Cinselliğin ne demek olduğu, bu durumun özellikle ayıp, günah ve kötü bir durum olduğunu gelişim çağındaki çocukların bilinç altına işlemek doğru değildir. Gelişim çağındaki çocuklara doğru cinsel ilişki nasıl olmalı, kendilerini cinsel istismardan nasıl korumaları gerektiğini öğretmek onların daha sonraki hayatlarında bilinçli bir birey olmalarına olanak sağlar.

Erken Boşalma Sorunu Nasıl Giderilir?

Eğer erken boşalma sorunu psikolojik bir nedene bağlı ise bir destek almanız gerekir. Bu durumu en doğru şekilde atlatabilirsiniz. Ayrıca evde de yapabileceğiniz bazı şeyler ile erken boşalmanın önüne geçebilirsiniz.

Cinsel ilişki esnasında boşalma hissettiğiniz an ilişkiye bir kaç dakika ara vererek tekrar devam edebilirsiniz. Bu durumu bir kaç kez daha tekrar ederek daha sonra boşalabilirsiniz.

Bunun dışında eczane yöntemleri demiş olduğumuz prezervatif, sprey, krem ve ilaçlar ile boşalma sorununuzun önüne geçebilirsiniz. En çok tercih edilen yöntem eczane yöntemleridir. Kısa sürede etki eden bu yöntemlerde dikkat etmeniz gereken hap kullanımı esnasında aşırı doz kullanmamak. Bu ilaçları aşırı doz kullanmak kalp krizi gibi ağır sonuçlara sebep olabilir.

Erken boşalmanın cerrahi müdahale yöntemi vardır. Fakat bu uzmanlar tarafından tercih edilen en son yöntemdir. Bunun sebebi erken boşalma sorununu tetikleyen sebep olarak penisin fazla uyarılması kabul edilir. Bu durumda penise giden sinirlerin bazıları kesilerek penisin fazla uyarılmasının önüne geçilir. Bu durumun geri dönüşü olmadığı için cerrahi müdahale düşünen kişilerin hem fiziksel hem psikolojik anlamda kendilerini hazır hissetmeleri gerekmektedir.