Erkekler Neden Çabuk Boşalır

Erkekler cinsel ilişkiye başlayacakları zaman ya da yeni başladıklarında bedensel hislerini kontrol edemediklerinde erken boşalma sorunu ile karşılaşıyor. Cinsel ilişkilerde her iki tarafında beklentileri yüksektir ve erken boşalma çeşitli kaygılara neden olabiliyor. Cinsel işlev bozuklukları hem erkek hem de kadında performans kaygısına neden oluyor. Erkekler neden çabuk boşalır hemen incele devamını oku.

Erkekleri birçoğunda görülen erken boşalma neden oluyor sorusuna cevap arayan kişi sayısı çoktur. Erkeklerde ilişkilerde penisin hissi duyarlılığı artmaya başladığında boşalma gerçekleşir. Erkekler neden çabuk boşalır detaylı bilgiler için sitemizi hemen incele. Cinsel ilaç kullanımı ile erken boşalmayı önlemek için devamını oku.

Erken Boşalma Neden Olur?

Erkeklerin erken boşalmasının farklı nedenleri olabilir. Erkeklerin cinsel ilişki konusunda yaşayacakları kaygılar erken boşalmanın asıl nedenidir. İki tarafta olaya anlayışla yaklaştıklarında daha sonraki ilişkilerde boşalmanın geciktiğini görmeye başlayabilecektir. Erken boşalmanın nedenleri genelde şunlardır.

  • Ürolojik hastalıklar,
  • Metabolizma hastalıkları,
  • İlaç kullanımı,
  • Aşırı penis hassasiyeti,
  • Psikolojik stres,
  • Yetersiz cinsel eğitim,
  • Bilinç altı çatışmalar ve suçluluk duygusu,
  • Güvensiz ilişki,
  • Başarılı olamama kaygısı,

Buna benzer çeşitli psikolojik ve fiziksel sorunları olanlar cinsel ilişkiye başladıkları anda erken boşalma ile karşılaşacaktır. Kamagra jel kullanımı erken boşalmayı oldukça uzun sürelere kadar geciktirebilir.

Aşırı Strese Bağlı Erken Boşalma

İnsanlar cinsel hayatı yaşamaya nasıl başlarsa genelde öyle gider. Birçok erkek ilk cinsel deneyimlerini olumsuz şartlarda yaşamaya başlıyor ve tecrübesizlikten dolayı aşırı strese girebiliyorlar. Aşırı stres durumu erkeklerde erken boşalmaya neden oluyor. Cinsel deneyimsizlik, mastürbasyon alışkanlığı, yüksek cinsel istek, başaramama korkusu, erkeklerin erken boşalma sorunu yaşamalarının nedenleri arasında yer alabiliyor. İlk deneyimlerinde başarılı olamayanlar, bundan sonra yaşayacakları ilişkilerde de aynı sorunu yaşayabileceklerini düşünebiliyor.

İlk Deneyimin Olumsuz Koşullarda Yaşanması

Erkeklerin erken boşalmasına neden olabilecek çok sayıda neden bulunuyor. Birçok genç erkek ilk cinsel deneyimlerini yaşayabilmek için uygunsuz koşullarda, genelev gibi yerlerde, sadece boşalma hedefli, seks işçisi olan kadınlarla ilişkiye giriyor. Genelev ortamında kadının tatmin olması ve sevişme olmadığı için ilk deneyim için her zaman olumsuz olacaktır. Bu olumsuzluklar aceleyle boşalmaya hedefli olduğu için cinsel ilişkinin öğrenilmesi ve tecrübe kazanılmamasına engel olacaktır. Bu erkekte kaygıya ve erken boşalma endişesine neden oluyor.

Erken Boşalmaya Neden Olan Psikolojik Nedenler

Erkekler neden erken boşalır sorusunun temelinde psikolojik sorunlar yatar. Günlük hayatta yaşanan sorunlar kişide çeşitli kaygılara neden oluyor. Başaramama korkusu, utanma, yasaklılık, günahkar duygular, suçluluk, cinsel özgüvenin olmaması, cinsel ilişkiden yüksek beklentiler, güvensizlik psikolojik nedenlerdir. Bilinçaltı çalışmalar yaşayan kişiler cinsel ilişki sırasında erken boşalma sorunları ile sık karşılaşır. Psikolojik sorunların tedavisi ile erken boşalma sorunu da zamanla ortadan kalkacaktır.

Erken Boşalmaya Neden Olan Fiziksel Nedenler

Erkeklerde erken boşalma nedenleri, psikolojik nedenler ve fiziksel nedenler olarak iki grupta değerlendirilir. Fiziksel nedenler çeşitli hastalıklar ve ilaç kullanımı, penisin yapısal bozukluğu gibi sorunlardır. Erkeklerde magnezyum eksikliği çeşitli penis rahatsızlıklarına neden olabiliyor. Penis uç kısmı altında yer alan fren derisinin kısa olması, penis başı iltihapları, nörolojik hastalıklar ve ilaç kullanımları erken boşalma nedenleridir. Doktor teşhisi ve tedavisi ile erken boşalma sorunları tedavi edilebiliyor.

Erken boşalma çözüm

Partnere Bağlı Erken Boşalma Sorunu

Cinsel yaşam iki taraflı yaşanır ve çiftlerin uyumu başarılı birlikteliğin yaşanmasını sağlar. Cinsel ilişkilerde kadının cinsel isteksiz olması, yeterli oranda ıslanmanın gerçekleşmemesi ve farklı sorunları erkeklerin erken boşalmasına neden olabiliyor. Cinsel ilişki sırasında kadının erkeği aşağılaması, yetersiz görmesi, erkekten yüksek beklentiler içerisinde olması, ilişkide orgazm sorunlarına ve erkeklerin erken boşalma yaşamasına neden olabilecektir.

Tüm bunlar erkeklerin erken boşalmasının nedenleri arasında sayılır. Cinsel ilişkilerde, partnerlerin birbirine yaklaşımları ilişkiden duyulacak hazzın boyutunu belirler. Cinsel isteksiz kadınlar erkeklerin ilişkilerde erken boşalmasını sağlayacaktır.

Erken Boşalma Tedavi Edilebilir Mi?

Erken boşalma erkeklerde cinsel işlev bozukluklarından birisidir ve tedavi edilerek ortadan kaldırılabilen sorunlardandır. Tedavi edilebilmesi için erkeklerin erken boşalmasının altında yatan tüm nedenlerin belirlenmesi gerekiyor. Doktor tarafından konulan teşhise göre psikolojik ve fiziksel rahatsızlık tedavileri yapılır. Farklı yöntemler kullanılarak tedaviler uygulanabiliyor. Cinsel terapiler, egzersizler, ilaç tedavileri erken boşalma sorunları için kullanılan tekniklerdendir.

Erken boşalma sorununu gizlemeyen ve çare arayan erkekler, uzman doktor sayesinde kısa sürede sorununa çözüm bulacaktır. Tedavi sonrası yaşanacak cinselliklerde erken boşalma yaşamayacak ve partnerini orgazma ulaştırmayı ve ilişkinin daha uzun sürmesini başaracaktır. Erkekler neden çabuk boşalır daha fazla bilgi için sitemizi incele.