Ereksiyon Nedir?

Ereksiyon nedir? Penisin içindeki süngerimsi doku kanla dolduğunda ortaya çıkan penisin sertleşmesidir. Genelde ereksiyonlar penisin büyümesine ve menin vücudu terk etmesine neden olur. Ereksiyonlar kendiliğinden veya spermin üretra (penisin ucundaki küçük delik) yoluyla serbest bırakılması olan boşalmadan sonra gidebilir. Bazen erkekler geceleri uyurken boşalır. Ereksiyon nedir? Erkekler, çoğu rüyanın meydana geldiği uyku türü olan REM (hızlı göz hareketi) uykusu sırasında çeşitli ereksiyon ve uyarılma dönemleri yaşayabilirler.

Ereksiyon Nedenleri Nelerdir?

Ereksiyon nedir? Çoğu ereksiyon,

  • Seks sahneleri olan bir televizyon programı izlemek
  • El ile uyarılma
  • Cinsel fanteziler düşlemek
  • Cinsel uyarılmalar
  • Karşı cins ile yakınlaşma

Ancak bazı ereksiyonların belirli bir nedeni yok gibi görünür. Bu nedenle, garip veya utanç verici bir durumda (gerçekten sıkıcı bir tarih dersinin ortasında olduğu gibi) bir ereksiyon yaşarsanız, başınızın belaya girmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Çok fazla ereksiyon mu yaşıyorum?

Hepimiz farklı olduğumuz için “normal” ereksiyon sayısının ne olduğunu bilmek imkansızdır. Bazı erkekler günde birden fazla ereksiyon yaşarken, bazıları hiç ereksiyon yaşamaz. Hormonlar yaşa, cinsel olgunluğa, aktivite düzeyine ve hatta bir kişinin uyuduğu saat sayısına göre değişir.

Ereksiyonlarınız size rahatsızlık veya ağrı vermiyorsa, sahip olduğunuz ereksiyon sayısı hakkında endişelenmeyin. Endişeniz varsa, doktorunuzla konuşun. Sorularınıza cevap verebilecek ve kesinlikle sizi rahat ettirecektir.

Ereksiyondan Kaçınmak İçin Ne Yapabilirim?

Ereksiyonlar genellikle kontrol edilemez olduğundan, onları önlemek için yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Penis boşalmak için yeterince uyarılmadıkça, onu uzaklaştırmaya yardımcı olabilecek tek şey zamandır. Hormonlarınız dengelendiğinden ve ergenliğe doğru ilerledikçe, beklenmedik ereksiyonların ve gece sinirliliğinin sıklığı daha az olmalıdır.

Hemen hemen tüm erkekler, penislerinin boyutunun yeterli olup olmadığını merak eder. Penisinin normal büyüklükte olup olmadığı konusunda endişe duyan erkekler burada net bilgiler bulacaktır. Normal kabul edilen birçok penis boyutu vardır. Sizinkinden daha büyük veya daha küçük penisleri olan erkekler görebilirsiniz, ancak kişilerin penisleri büyük olasılıkla normal boyuttadır.

Penisinizin boyutu, gözlerinizin rengi veya ayaklarınızın boyutu gibi genleriniz tarafından belirlenir. Ve bir erkek ereksiyon olduğunda penis boyutundaki fark, penisin gevşek olduğu zamana göre çok daha küçüktür. Ereksiyon olmakta zorlanan erkekler için sertleştirici ilaçlar en büyük yardımcılar olmaktadır.

Duyduklarınıza veya okuduklarınıza rağmen, penis boyutunu değiştirebilecek özel egzersizler, takviyeler veya diyetler yoktur. Ergenlik döneminde penis büyür. Bazı erkekler ergenliğe 9 yaşında, bazıları ise sadece 15 yaşında ergenliğe başlar. Genellikle ergenliğin sonunda bir erkeğin penisi beklenen boyuta ulaşır. Ergenlik genellikle başladıktan 4 yıl sonra sona erer; bu nedenle genellikle 13-19 yaşları arasında biter.

Erkekler penislerinin görünüşünü ve boyutunu merak ederler. Örneğin, bir erkek penisin etrafındaki derinin normal olup olmadığını veya penisin sağa mı yoksa sola mı kıvrık olduğunu merak edebilir (bu normaldir). Penisinizin görünümü hakkında endişeleriniz varsa doktorunuzla konuşun. Genç erkekler rutin genel muayeneleri sırasında her yıl testis muayenesi yaptırmalıdır. Bu, doktorunuza tüm sorularınızı sormak için iyi bir zamandır.

Testis Torsiyonu Nedir?

Testis torsiyonu tıbbi bir acil durumdur. Testislere kan sağlayan spermatik kordun dönmesi ve bükülmesiyle oluşur. Bu fleksiyon testislere giden kan akışını keserek ani keskin ağrı ve şişmeye neden olur. Testis torsiyonu, testisi kurtarmak için acil ameliyat gerektirir. Testis torsiyonu birkaç saatten fazla devam ederse testis kalıcı olarak hasar görebilir ve hasarlı testisin vücuttan çıkarılması gerekir.

Testis torsiyonu 180 ile 720 derece arasında olabilir. Büküm açısı, testislerin ne kadar hızlı hasar gördüğünü etkiler. Genel bir kural olarak, torsiyonun başlamasından bu yana 4 ila 6 saatten fazla geçmediğinde, testisler %90 ayrılabilir. 12 saat sonra bu oran %50’ye düşer. Ve 24 saat sonra testislerin sadece %10’unu kurtarabilir.

Testis Torsiyonunun Nedenleri Nelerdir?

Skrotum, penisin arkasındaki deri kesesidir. Skrotumun içinde iki testis vardır. Her testis vücudun geri kalanına spermatik kord adı verilen bir kan damarı ile bağlıdır. Testis torsiyonu, spermatik kord büküldüğünde, etkilenen testise giden kan akışını kestiğinde meydana gelir. Çoğu durumda, testis torsiyonu, erkekleri çan tokmağı deformitesi olarak adlandırılan bir durumla etkiler.

Çoğu erkekte testisler skrotuma yapışık olduğundan spermatik kordun bükülmesini zorlaştırır. Flep deformitesi olan erkeklerde testisler gevşektir ve skrotum içinde hareket edip bükülebilir.

Ereksiyon Sorunu Tedavisi İçin Etkili Sertleştirici Haplar Eczane Satış Sitesi:

https://www.ekoleczanee.com/sertlestirici-haplar