Eczanelerde Satılan Geciktiriciler

Cinsel hayatınızda yaşanan zaman zaman  sorunlar nedeniyle erken boşalma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu erken boşalma sorununun tek çareside geciktirici ilaçlarlardır. Piyasada bulunan her geciktirici ilaca güvenemeyebilirsiniz bunun sonucunda da eczanede satılan geciktirici ilaçlar sizin için birer kurtarıcı olacaktır. Fakat eczanelerde satılan geciktiriciler dahi olsa, geciktirici alırken tavsiyeler üzerine değil uzman doktorunuzun size reçete edeceği ilacı kullanmanız gerekmektedir. Sağlığınız İçin kullanacağınız geciktirici ilaçların ve hapların doktor onaylı olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde ilişki sonrası ortaya çıkabilecek yan etkiler vücut içerisinde ciddi hasarlara yol açabilmektedir.

Eczanelerde Satılan Geciktirici Haplar

Erken boşalma sorunu yaşayan bireyler doktora gitmeksizin eczanelerden sağlık bakanlığı onaylı geciktirici haplara ulaşabilmektedirler. İlacın kullanımı sonrası ortaya çakabilecek olası yan etkilerse kolaylıkla ortadan kalkabilmektedir. Eczanelerde satılan geciktiriciler çoğu kimyasal madde içerebilmektedir fakat sağlık bakanlığı onaylı olduğundan aksi bir durum arz etmemektedir. 

Tadalafil, sildenafil ve vardanafil içeren tüm ilaçlar eczanelerde satılan sertleştirici olarak satılmaktadır. Dapoksetin ham maddeli ilaçlar ise erken boşalmayı önleyici geciktirici haplar kategorisinde yer almaktadır. Erken boşalma sorunu için alacağınız ilacın Daponsetin içermesi gerekmektedir. Eczanelerde satılan ve doktorun yazdığı geciktirici ilaçlar şu şekilde listelenmektedir: Dapıgra, Daplong, Dapogsel, Daporın, Dapoxıl, Extenda, Prılıgy, Data Plus, Zayon. Cialis fiyat ve etki olarak en çok tercih edilen geciktirici üründür.

Eczanelerde Satılan Geciktirici Spreyler

Penisin baş kısmına lokal olarak sıkarak uygulanan geciktirici spreyler hemen hemen her eczanede kolayca bulunabilmektedir. Reçetesiz ve doktor onaysız alabileceğiniz bir ürün olduğu için sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Sadece eczanelerde satılan geciktiriciler spreylerin etki yöntemi penisin baş kısmında kısa süreli bir uyuşukluk hissiyatı oluşturmaktır. Böylelikle penisin baş kısmındaki cinsel uyarımı azaltarak ilişki süresinin uzamayasın ve boşalma olayının gecikmesine yardımcı olmaktadır. 

Eczane raflarında kolaylıkla bulabileceğiniz bu geciktirici spreylerin tek yan etkisi kan akışının penis içerisinde düzenli devir daim etmesini engelleyerek geçici ereksiyon kaybına neden olabilmesidir. Eczanelerde satılan geciktirici sprey markalarının başında Stag 9000’den sonra Fiesta ve Durex gibi isimler gelmektedir. Bu üç isim spreyler arasında sağlık bakanlığı onaylı olan ve en iyileridir.

Eczanelerde Satılan Geciktirici Kremler

Uzun yıllar boyunca eczanelerde sağlık bakanlığı onaysız bir şekilde el altından geciktirici krem satışı yapılmıştır. Fakat son dönemde özellikle 2024 yılı itibariyle sağlık bakanlığı denetimlerine hız vererek eczanelerde satılan geciktiriciler satılmasına izin verilen geciktirici krem sayısını neredeyse sıfıra indirerek olaya el atmıştır.

Bu sebeple geciktirici kremler eczanelerden geciktirici krem olarak değilde kozmetik bakım kremi olarak satın alınabilmektedir. Cialis 5 mg 28 tablet geciktirici ilaç tedavi için memnuniyeti yüksek bir üründür.


Eczanelerde satılan geciktirici kremlere ait bazı markalar bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edilen krem isimleri ise şu şekildedir: Viagel, Proolonging, Aurex, Joy Drops. Bu dört ürüne eczanelerden kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Eczacınıza ve doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Ürünleri alırken nasıl kullanış gerektiği konusunda da bileği edinmeyi unutmamalısınız. 

Sağlık Bakanlığı Onaylı Geciktiriciler İnternette Satılır mı?

Erkeklere özel boşalmayı geciktirici hap, krem ya da spreylerin internet ortamında satılması kesinlikle yasaktır.  Özellikle ilaç ruhsatına sahip ürünler sadece ecza depolarınca tedarik edildiği için E-ticaret firmaları tarafından elde edilmesi imkânsızdır. Sprey, krem gibi geciktirici ilaçların iddia belirtmeden milyonlarca katılımcısı bulunan internet sitelerinde kozmetik ürünler olarak satıldığını görmekteyiz. 

Fakat kesinlikle Sağlık Bakanlığından onaylı, eczane onaylı, doktor onaylı gibi ibarelerin kullanılması hiç yasal değildir. Eczanelerde satılan geciktiriciler, kremler ve spreyler kozmetik kategorisine girdiği için hiç bir kurumun onayına sunulmadan satılabilir. Fakat biz yine de alacağınız geciktirici krem, hap ya da sprey gibi ürünleri eczaneden almayı tercih etmenizi öneriyoruz. Ayrıca doktora göründükten hemen sonra doktor onaylı olarak doktor reçetesi ile almanız ise en iyisi olacaktır. 

Geciktiricilere ile Beraber Takviye Kullanmaya Gerek Var mıdır?

Eczanelerde satılan geciktiriciler ve hapları kullanmaya başladığınız zaman ekseri olarak takviye alacağınız farklı bir ürüne ihtiyacınız olmayacaktır. Eczanelerde satılan ilaçlar kimyasal ürünlerden meydana geldiği için etki görmeme gibi bir durum söz konusu dahi olmamaktadır. Etki görmeme gibi bir durumdan kasıt sorununuzu tamamen çözecek derecede etkili ürünlerdir.

Dilerseniz bahsi geçen ürünlerin tek tek isimlerinden Google aracılığıyla arayarak yorumlarından şikâyet ya da memnuniyet yorumlarını çabucak okuyabilirsiniz.  Sadece ilacın kullanımı sonrasında ortaya çıkabilecek bazı yan etkiler bulunmakta, bunlar ise farklı yöntemler ile ortadan kolaylıkla kalkabilmektedir.